18.07 Gdańsk.pl

https://www.gdansk.pl/wiadomosci/Gdansk-Tattoo-Konwent-tatuaze-marynistyczne-maja-sie-dobrze-Zobacz-najlepsze,a,120913

Na oficjalnym portalu miasta Gdańska artykuł o wzorach marynistycznych i pierwszej nagrodzie przyznanej Adamowi podczas Tattoo Konwentu. Posiadaczem tej pracy jest nasz menager ze studia 2 Jędrek. Poniżej kilka słów właśnie od niego:

Z perspektywy Gdańska pewnym zaskoczeniem może być, że najlepszy tatuaż marynistyczny powstał w Łodzi. Złoto odebrali Jędrzej i Adam ze studia Sigil (autor):

– Mimo, że nasze miasto nad morzem nie leży, nawiązania marynistyczne są w Łodzi dość popularne. W moim przypadku motyw ośmiornicy, która jest elementem przewodnim “nagrodzonych pleców” wziął się z tego, że jestem właścicielem klubu sportowego Octopus – opowiada Jędrzej. – Wpadliśmy z Adamem na pomysł, żeby stworzyć taką dużą koncepcję na całe plecy. Oprócz ośmiornicy jest jeszcze motyw wraku spoczywającego na dnie, jako ciekawego motywu w tle. Z ośmiornicą przegrał nurek. Akwalung spoczywający na dnie, na dole pleców jest takim “akwalungiem pośmiertnym”. Autor skupił się na oddaniu efektu podwodnego obrazu, rozmycia i przebijającego przez taflę wody światła. Od początku był plan, że będziemy tę pracę pokazywać na konwencie. Śmialiśmy się, że koniecznie w Gdańsku z racji bliskości morza i tej wyjątkowej kategorii konkursowej.

Jędrzej uważa, że jest swego rodzaju żywą wizytówką studia, w którym powstał tatuaż (jest jego menadżerem).

– Motywy marynistyczne są bardzo wdzięczne, bo morskie zwierzęta są niesamowite, jest w tym wielka symbolika i różnorodność. Morze samo w sobie też jest tajemnicze, ponieważ świat podmorski ciągle jest nieodkryty – dodaje łodzianin. – Mam już na ciele kilka marynistycznych tatuaży: kapitan Hook, róża wiatrów, wyspy.

Jako dowód na to, że marynistyka i łódzki lokalny patriotyzm (w herbie Łodzi jest przecież łódka) mają ze sobą dużo wspólnego, Jędrzej pokazuje motyw wytatuowany na udzie: statek, na pokładzie którego płynie fabryka dymiąca kominami z podpisem “Ładnie Łódź trzeszczy” – jest to cytat z “Ziemi obiecanej”.

 

 

  • Dla klienta
  • Nasz profil na Youtube
  • Nasz profil na Facebook.com - polub nas
  • Nasz profil na Facebook.com - polub nas
  • Nasz profil na Youtube