BEZPIECZEŃSTWO

Naszym priorytetem było zapewnienie największego bezpieczeństwa naszym klientom. Dlatego wzięliśmy pod uwagę wszystkie wymogi jakie powinno spełniać profesjonalne studio: dobrze wyposażone i oddzielone od poczekalni gabinety z bieżącą ciepłą wodą przy stanowisku, wentylacja, klimatyzacja, dobre oświetlenie, zmywalne powierzchnie, wymagane środki czystości i specjalistyczny sprzęt.

DEZYNFEKCJA I STERYLIZACJA
Zabiegi wykonujemy w warunkach pełnej sterylności. Wszystkie narzędzia, jakimi posługujemy się podczas wykonywania tatuażu i zakładania kolczyka, przechodzą po każdym zabiegu długotrwały proces: są najpierw czyszczone, następnie dokładnie myte w myjce ultradźwiękowej, dezynfekowane w przeznaczonej do tego wanience, gdzie leżą zanurzone w płynie dezynfekującym (sekusept, aldesan e) i wreszcie zostają zapakowane w specjalne pakiety i wysterylizowane w autoklawie.

SPRZĘT
Sprzęt, na którym pracujemy jest fabrycznie nowy i spełnia wymagania stawiane tego typu placówkom przez prawo Unii Europejskiej. Używamy autoklawu drugiej generacji TINGET STE 16L klasy „B” z USB.
Autoklawy klasy B należą do najbardziej zaawansowanych sterylizatorów parowych. Mogą sterylizować każdy rodzaj materiałów ze szczególnym uwzględnieniem narzędzi o budowie kapilarnej. To co odróżnia autoklawy klasy B od innych sterylizatorów, to frakcjonowana próżnia wstępna. Całkowite usunięcie powietrza uzyskuje się w wyniku przeprowadzenia sekwencji impulsów próżni i wstrzyknięć pary. Jest to najlepsza spośród aktualnie dostępnych technik, umożliwiająca sterylizację każdego rodzaju produktu, włącznie z długimi przedmiotami wgłębionymi i dużymi wsadami porowatymi. Dodatkowym atutem tych urządzeń jest możliwość archiwizowania danych z przeprowadzanych procesów sterylizacyjnych za pomocą złącza USB (cyfrowy zapis danych przeprowadzonych procesów).
Wszystkie wysterylizowane narzędzia i kolczyki zapakowane są w specjalne pakiety.
Posiadamy jednorazowe i sterylnie zapakowane rury, kartidże i igły do tatuowania i piercingu. Otwierane są tuż przed zabiegiem. Maszynka do tatuażu, przewód do zasilacza, jak i pozostałe powierzchnie: blat, fotel, leżanka itp. są przed każdym zabiegiem foliowane. Używamy sprawdzonych pigmentów i kolczyków. Pochodzą od wiarygodnych dystrybutorów, którzy posiadają atesty na sprzedawany towar.

ODPADY
Jednorazowe igły tuż po zabiegu wyrzucane są do przeznaczonych do tego pojemników. Trafiają one później do zakładu utylizacji odpadów medycznych, z którym mamy podpisaną umowę. Odpady odbierane są od nas przez firmę 2 razy w miesiącu.

OBSŁUGA
W studiu pracują wyłącznie osoby z wieloletnim doświadczeniem. Legitymują się one własnym portfolio. Obsługujemy wyłącznie osoby trzeźwe i pełnoletnie. Zastrzegamy sobie prawo odmowy wykonania tatuażu. Nie tatuujemy motywów nacjonalistycznych i rasistowskich. W studiu nie wolno palić. Po wykonanej usłudze zawsze dokładnie informujemy o higienie i pielęgnacji świeżo wykonanego tatuażu i piercingu. Informacje o pielęgnacji dostępne są również na tej stronie w zakładce „Dla klienta”: wejdź

DOKUMENTY
– książka kontroli i książka kontroli sanitarnej
– umowa z zakładem utylizacji z kartami przekazywania odpadów
– wyciągi z przeprowadzonych procesów sterylizacyjnych
– wyciągi z okresowego badania autoklawu (sporal a)
– aktualne badania pracownicze
– certyfikat szkoły przekłuwania ciała
– certyfikat z zakresu laserowego usuwania tatuaży
– kurs zapobiegania zakażeniom krwiopochodnym
– kurs pierwszej pomocy
– kurs BHP