Tatuaż to ozdoba, pamiątka lub symbol, choć nierzadko jest też tym wszystkim jednocześnie. Niezależnie od tego zawsze pozostaje znakiem, który indywidualizuje człowieka w jego zewnętrznym wymiarze. Z racji tego czym się zajmujemy czujemy się w obowiązku podkreślić, że jest to znak trwały, jest wykonywany na zawsze. W profesjonalnych studiach zazwyczaj nie wykonuje się tatuaży czasowych (permamentnych). My również nie mamy ich w swojej ofercie i z wielu względów zdecydowanie je odradzamy.

Pracujemy na sprawdzonym i sterylnym sprzęcie. W użyciu są m.in. najnowszej generacji maszynki rotacyjne takie jak Stigma, Beast czy Dragonfly. Pochodzą one od renomowanych producentów (nie są to wielokorotnie tańsze i wielokrotnie gorsze chińskie podróbki). Pracę ułatwiają nowoczesne zasilacze, mobilne stoły, specjalistyczne medyczne krzesła, leżanki i podłokietniki. Wybieramy najlepsze dostępne pigmenty. Nasza paleta obejmuje ok 50-100 kolorów, od wściekle jaskrawych barw, przez stonowane odcienie i wiele stopni szarości po kruczą, głęboką czerń.

W tatuażu pojawiają się nowe, bardzo ciekawe trendy, niezwykłe techniki i nieszablonowe rozwiązania. Nierzadko sami stosujemy swoje własne, małe patenty. Innowacyjnemu podejściu sprzyja wspólna praca i nieustanne wymienianie się doświadczeniami w naszym tatuatorskim teamie. Staramy się być wszechstronni, choć oczywiście każdy z nas ma swoje własne preferencje odnośnie stylu w jakim chciałby pracować.

Wszystkie osoby, które pracują w studiu Sigil Tattoo mają wieloletnie doświadczenie, a ich prace udokumentowane są własnym portfolio. Wszelkie informacje o ich dorobku, jak: nagrody, szkoły plastyczne, wystawy i artystyczne realizacje oraz reprezentowany styl, a także linki do ich autorskich stron znajdą się w zakładce TATTOO CREW.

Galeria została podzielona na różne style. Kategorie są oczywiście umowne, z pewnością jednak pomogą w przejrzeniu naszych prac. Wszystkie prezentowane  tatuaże są sygnowane symbolem tatuatora, który jest autorem pracy:  (A) Adam, Alex (AX), Artem (AM), Monika Omn (OMN), (M) Marija, (OR) Ola Rau, (O) Olga, (W) Wiktor,  (J) Jarek, (YZ) Yauhen, (Y) Yurek, (B) Broda, (P) Phetrus + czasem (G) projekt tatuażu Gagz.