Alex

Alex

ALIAKSANDR IVANCH a.k.a ALEX (pracuje w STUDIU 1)

INSTAGRAM
FACEBOOK
FLASHE ALEXA
Wystawy: Tatuaż i Sztuka, Black 13, XX lat w bramie , Wystawa 12
Tatuażysta z Białorusi pracujący w Sigil Tattoo od 2014. Jego gruntowne przygotowanie plastyczne dało mu szansę szybkiego rozwoju na tatuatorskiej drodze. Od 2001 r. nieprzerwanie rysuje i maluje, najpierw w Szkole Sztuk Pięknych oraz w Liceum Sztuk Pięknych i Designu na Białorusi, a od 2012 studiuje Wzornictwo na Politechnice Łódzkiej. Alex wystawiał swoje prace na co najmniej kilku wystawach, m.in. tymi ściśle związanymi z tatuażem, jak: Sztuka i Tatuaż, Black 13 czy XX lat w bramie.

Prawdopodobnie najbardziej wszechstronny tatuator z całego teamu. Jego umiejętności pozwalają mu na realizowanie autorskich projektów w różnych konwencjach. Alex ze swobodą tatuuje prace realistyczne, jak i czysto graficzne. Preferuje jednak szkice, rysunki i ilustracje, będące odzwierciedleniem jego plastycznej pasji. Jego ulubionym stylem jest neo-tradycjonalizm, gdzie do tematu opartego często na solidnym konturze przenika styl realistyczny. Styl ten pozwala mu również na korzystanie z szerokiej palety kolorów, co sprawia mu ogromną radość.  Tematyka, którą podejmuje odnosi się często do świata roślinnego, ale i eksploruje otaczającą go rzeczywistość, którą przedstawia często w symboliczny sposób.

Poza tatuowaniem, wraz ze swoją żoną Kristiną, projektuje odzież w ramach projektu Ohana Collab. Pod tym szyldem wziął udział w kilku pokazach mody (m.in. na Gali Amber Look Project w Sopocie) zdobywając prestiżowe nagrody.

Za swoje prace w tatuażu Alex otrzymał nagrody:

2016 III nagroda best in show, Tattoo Days Łódź
2016 III nagroda mały czarno-szary, Tattoo Days Łódź
2017 II nagroda neotradycyjny, Tattoo Days Łódź
2017 III nagroda neotradycyjny, Tattoo Days Łódź
2018 III nagroda neotradycyjny, Tattoo Konwent Poznań
2018 I nagroda neotradycyjny, Tattoo Days Lublin
2018 II nagroda neotradycyjny, Tattoo Days Lublin
2018 III nagroda neotradycyjny, Tattoo Days Łódź
2018 III nagroda tradycyjny, Tattoo Days Łódź
2019 I nagroda neotradycyjny, Tattoo Art Festival Warszawa
2019 III nagroda neotradycyjny, Tattoo Art Festival Warszawa
2019 I nagroda neotradycyjny, Tattoo Days Łódź
2019 I nagroda mini, Tattoo Days Łódź