Anton

Anton

ANTON SENKOU (pracuje w Studiu 2)

 

IG
FB

Pochodzi z białoruskiego miasta Mohylew. Ukończył prestiżową Akademię Sztuki w Mińsku БГАИ, która słynie z wysoce formalistycznej edukacji artystycznej opartej o wzorce klasyczne.  Po otrzymaniu dyplomu przez pewien czas pozostał na uczelni, która dała mu nie tylko gruntowne wykształcenie plastyczne, ale i ukształtowała jego wrażliwość otwartą na tradycyjne konwencje w sztuce.

Tatuuje od 2014 r. i znajdując miejsce w studiu RightStuff w Mińsku, skąd w 2019 przechodzi do Sigil Tattoo.

Początkowo tatuował wyłącznie w stylu tradycyjnym. Taki jest również tatuaż japoński, którym Anton interesuje się od zawsze. Wkrótce staje się to jego flagową stylistycznie konwencją, której oddaje się bez reszty. Przygotowuje całe rękawy, nogawki czy body suit w tradycyjnym japońskim wydaniu. Projekty najczęściej realizuje w równie tradycyjny sposób, malując farbkami motywy na czerpanym papierze. Te piękne flashe zawierają niemal wszystko z tatuatorskiej ikonografii kraju kwitnącej wiśni. Pojawiają się na nich charakterystyczne fale, chmury, piwonie, karpie koi i całe mnóstwo japońskich demonów.

Anton brał udział w wielu wystawach, m.in. w międzynarodowym projekcie Anatomia 2 w Centrum Sztuki Współczesnej w Witebsku.