Laser

 

 

 

Jeżeli chciałbyś usunąć stary tatuaż lub rozjaśnić go aby stworzyć większe możliwości do pokrycia go nowym tatuażem (cover up), proponujemy wykonanie zabiegu laserem Q-Switch.

Laser Q-Switch SM charakteryzuje się krótkim, nanosekundowym impulsem, który absorbowany jest w zależności od długości światła, przez określone kolory. Mechanizm usunięcia barwnika zdeponowanego w tkankach jest reakcją rozbijającą cząsteczki barwnika na drobinki, które usuwane są przez komórki układu immunologicznego organizmu. Zabieg zazwyczaj trzeba powtórzyć kilkakrotnie w kilkutygodniowych odstępach czasu.

Zaletą technologii Q-Switch jest jej skuteczność i efektywność w pracy z pacjentami, których tatuaże okazały się nieusuwalne laserami typu YAG, czy aleksandrytowymi. Nie bez znaczenia jest oczywiście kolor pigmentu użytego w tatuażu, ale i tutaj prezentowany laser dysponuje imponującymi możliwościami – doskonałe efekty osiąga w przypadku ciemnych pigmentów (niebieski, czarny, zielony, brązowy), natomiast wyraźny efekt rozjaśniania tatuażu występuje w przypadku koloru czerwonego. Rozmiar tatuażu oraz rodzaj użytego barwnika determinują sposób układania terapii dla konkretnego pacjenta – ogólnie można przyjąć, iż do usunięcia średniej wielkości obrazu niezbędne jest przeprowadzenie 2-3 sesji w odstępach ok. 6 tygodniowych. Z punktu widzenia pacjenta, istotny jest fakt, iż zabieg może być przeprowadzany bez znieczulenia, gdyż krótkie impulsy generowane przez laser Q-Switch wiążą się z pewnym dyskomfortem. Jednakże przy użyciu odpowiednich parametrów i miejscowego chłodzenia skóry nie są określane jako bolesne.

Wykonywaniem zabiegu usunięcia tatuażu zajmują się przeszkolone i kompetentne osoby legitymujące się certyfikatem ukończenia kursu obsługi urządzenia.