SIGIL to termin z koncepcji Austina Osmana Spare’a. Najogólniej: jest to znak graficzny, w którym treść została symbolicznie zakodowana. Od piktogramów, ideogramów czy innych służących komunikacji symboli, różni go jednak to, że jest konstruowany na użytek nie społecznej ale indywidualnej i osobistej potrzeby. Informacja w nim zawarta nie dla wszystkich musi być czytelna. Może być widziana ale nie zostanie uświadomiona – np. pierwsza litera z nazwy naszej firmy: S, wyrażona może być w logo przez postać, która się w tę literę układa.

SIGIL TATTOO jest grupą artystyczną, zespołem osób i przyjaciół, realizujących się w twórczości tatuatorskiej. Pod tym szyldem działają dwie różne, niezależne od siebie firmy i indywidualne aktywności. Podstawą naszej działalności jest tatuaż, piercing i laserowe usuwanie tatuaży.

Pierwsze studio SIGIL TATTOO powstało w 1998 r. Zostało ono założone będąc naturalną konsekwencją wieloletniej praktyki tatuatorskiej i szeroko rozumianej aktywności plastycznej, w jaką byliśmy zaangażowani.  Początkowo studio mieściło się przy ul Składowej 15 (1998-2002), następnie Gdańskiej 91 (2002-2007), a obecnie pracujemy przy ul. Piotrkowskiej 25.

W 2017 r. powstało SIGIL STUDIO 2, jako oddzielna firma tworząca swój zespół tatuatorów.  Na płaszczyźnie artystycznej stanowimy jednak jeden kolektyw przyjaciół, wzajemnie wspierający się, edukujący i inspirujący do coraz bardziej profesjonalnej pracy.

OSIĄGNIĘCIA

– SIGIL TATTOO zostało wielokrotnie nagrodzone na odbywających się konwentach tatuażu, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia.

– W 2002 r. zorganizowaliśmy własną imprezę Body Art w Łodzi, w której wzięła udział performerka z Włoch Angela Baretta.

– Wielokrotnie braliśmy udział w wystawach plastycznych. Jedną z ważniejszych była Wystawa  Muzeum Narodowego w Gdańsku „Etnoinspiracje” w 2011 r., w której zaprezentowaliśmy zdjęcia naszych prac.

– Wielokrotnie pojawiały się o nas informacje w prasie, radiu, telewizji i na portalach internetowych. Sigil Tattoo w formie większej prezentacji gościło na łamach wszystkich czterech polskich magazynów poświęconych sztuce tatuażu: Tatuaż – scena i konteksty kulturowe, Tatuaż – ciało i sztuka, Tattoofest oraz Tattoo Spot. Zob.: MEDIA

Studio posiada również oficjalny kanał na YouTube oraz profile na Facebooku Studio 1 oraz Studio 2 i Instagramie Studio 1 oraz Instagramie Studio 2 na które zapraszamy.

Więcej informacji o nas znajduje się w poszczególnych działach na tej stronie.