Dla klienta

WITAMY !

Dziękujemy za zainteresowanie naszym studiem. Zanim nas odwiedzisz zapoznaj się z podstawowymi informacjami. Poniżej kilka istotnych spraw i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:

.

I. PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONANIA ZABIEGU TATUAŻU I PIERCINGU

.

II. INFORMACJE I ZALECENIA DOTYCZĄCE ZABIEGU
1.BHP
2. Przed wykonaniem tatuażu
3. W trakcie zabiegu
4. Higiena po zabiegu

.

III. FAQ
1. Pełnoletność
2. Terminy / zadatek
3. Projektowanie i omawianie wzorów
4. Wymiana mailowa
5. Portrety
6. Detale w tatuażu
7. Usuwanie tatuaży
8. Cover up
9. Bony podarunkowe, vouchery.
10. Chore pomysły
12. Henna, tatuaż czasowy, permanentny, kosmetyczny
12. Kurs tatuowania
13. Guest spot
14. Więcej…

.

.

I. PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONANIA ZABIEGU TATUAŻU I PIERCINGU:

– Alergie skórne, łuszczyca, niezagojone rany,
– Choroby psychiczne,
– Ciąża,
– Cukrzyca,
– Epilepsja,
– Hemofilia, choroby serca i układu krążenia,
– Nosicielstwo wirusa HIV i Hepatitis B, C
– Przeziębienia, osłabienia, grypa, angina, stany gorączkowe,
– Stany pooperacyjne,
– Zażywanie silnych leków

.

.

II. INFORMACJE I ZALECENIA DOTYCZĄCE ZABIEGU
1. BHP
Wszelkie informacje o bezpieczeństwie, sterylizacji, obsłudze i dokumentach znajdują się w dziale STUDIO -> BHP wejdź

.

2. Przed wykonaniem tatuażu:
1. Co najmniej 2-3 dni przed zabiegiem nie pij alkoholu i nie zażywaj używek zmieniających świadomość lub mających wpływ na krzepliwość krwi. Alkohol zwiększy krwawienie i może utrudnić gojenie. 
2. Miejsce, które ma być tatuowane możesz smarować oliwką lub kremem nawilżającym. Unikaj opalania, unikaj solarium.
3. Na sesję przyjdź wypoczęty i najedzony, lepiej zniesiesz kilkugodzinne nakłuwanie.

.

3. W trakcie zabiegu:
1. Tatuaż jest wykonywany w sterylnych warunkach. Jednorazowa igła czy kartidż są otwierane tuż przed zabiegiem, a inne narzędzia jak rury i klemy wyciągane są ze specjalnych wysterylizowanych wcześniej pakietów (więcej informacji o sterylności na stronie w dziale STUDIO -> BHP).
2. Nie demonizujmy zabiegu, to po prostu drobna ranka, podobna do otarcia, jeśli jednak podczas tatuowania zrobi Ci się słabo to niezwłocznie powiedz nam o tym – zrobimy przerwę. Jeśli masz tendencje do omdleń, miej pod ręką czekoladę lub coś bardzo słodkiego.
3. Woda, herbata, kawa – od ręki dla Ciebie i dla osób Ci towarzyszących.

.

4. Higiena po zabiegu:

Prosimy stosuj się do poniższej instrukcji, chyba, że Twój tatuator przedstawi Ci inne zalecenia:

1. Na świeży tatuaż zakładamy specjalistyczną folię “oddychającą” ewentualnie podkład higieniczny lub folię.
– Folię “oddychającą” trzymaj przez 1-3 dni, jednak jeśli tatuaż podpłynie osoczem i krwią delikatnie zdejmij pod wodą.
– Podkład, folię trzymaj przez 4-5 godzin.
Po tym czasie delikatnie zdejmij opatrunek i przemyj tatuaż zimną lub letnią wodą (może być z dodatkiem naturalnego lub antybakteryjnego mydła, np. Protex). Po przemyciu osusz go delikatnie czystym jednorazowym ręcznikiem.
2. Następnie pielęgnuj go za pomocą jednego z dedykowanych środków do pielęgnacji (NEBA, EASY TATTOO, SKIN PROJECT, BALM itp.) aż do momentu całkowitego wygojenia (ok 2 tygodni). Są to profesjonalne, sprawdzone kremy stworzone dla gojącej się skóry po tatuowaniu. O właściwościach tych środków możecie przeczytać TUTAJ. Nie używaj maści po innej osobie. Tatuaż przez ten cały czas powinien być delikatnie nawilżony (ani zbyt suchy ani zbyt tłusty).
3. – W okresie gojenia tatuaż można delikatnie przemywać, natomiast nie wolno go odmoczyć! Basen czy leżenie w wannie z zanurzonym tatuażem odpada.
– W czasie gojenia skóra na tatuażu zaczyna się łuszczyć, może też trochę swędzieć. W żadnym wypadku nie zdrapuj strupków, nie drap po tatuażu ani go nie obetrzyj. Noś luźne, bawełniane i przewiewne ubrania osłaniające tatuaż, niezbyt ciasne buty jeśli tatuaż znajduje się na stopie, nie noś żadnych łańcuszków, zegarków, biżuterii itp. mających z nim kontakt w okresie gojenia.
– Przez co najmniej 3 miesiące unikaj opalania, promieni UV, solarium. Tatuaż może wyblednąć. To zresztą nigdy nie będzie dobre dla twojej skóry. Tatuaż zawsze należy przed słońcem chronić kremem do opalania z wysokim filtrem (blokery, faktor 40 lub więcej). Pamiętaj, że ciemny tatuaż mocniej przyciąga promienie i może narazić skórę na odparzenie.
– Nie pij alkoholu (nie zażywaj używek) co najmniej 4-7 dni po zabiegu. To przyśpieszy to gojenie.
4. Po wygojeniu tatuażu można jeszcze profilaktycznie używać oliwki lub kremu nawilżającego.

Te zalecenia są bardzo istotne. W pewnej mierze od Ciebie będzie zależało jak będzie prezentowałą się Twoja nowa ozdoba. Wiemy jak wyglądają zaniedbane tatuaże i w takich przypadkach reklamacje nie będą uwzględniane. Jeśli po wygojeniu zauważysz delikatne prześwity (dotyczy to zwłaszcza dużych, płaskich motywów) zgłoś się do studia i dokonamy poprawek. Są one gratisowe w okresie 3 miesięcy od wykonania tatuażu.

.

.

III. FAQ

.

1. Pełnoletność
W studiu obsługujemy osoby pełnoletnie. Być może inne studia nie trzymają tego standardu (na co powołują się czasem niektóre młode osoby rozczarowane odmową), jednak u nas nie tatuujemy niepełnoletnich nawet w obecności i za zgodą rodzica.  Wymagany jest dowód osobisty. Bez jego okazania możemy odmówić wykonania usługi.
Standardu pełnoletniości trzymamy się zarówno w przypadku tatuażu jak i piercingu.

2. Terminy / zadatek.
Jeśli chcesz umówić się na termin weź ze sobą dowód.
Na piercing najlepiej umówić się telefonicznie w godz. 12-18. Można spróbować przyjść do studia bez wcześniejszego umawiania się, jednak założenie kolczyka “od ręki” nie zawsze będzie możliwe.
Na tatuaż umawiamy się osobiście lub przez net). Nie można umówić się telefonicznie. Najlepiej umówić się na konsultację, omówić projekt i wyznaczyć termin. Czas oczekiwania jest różny, zazwyczaj na termin trzeba trochę poczekać.
Nie umawiamy bez zadatku (bezpośrednio w studiu lub na konto).
Jeśli chcesz zrezygnować z tatuażu nie robimy przeszkód i oddajemy zadatek. Informację musimy jednak otrzymać co najmniej na tydzień przed wyznaczonym terminem. W przeciwnym przypadku zadatek przepada wraz z naszym straconym czasem. Proszę wziąć pod uwagę, że również w przypadku choroby, zdarzeń losowych i jakiejkolwiek innej przyczyny nie zawinionej przez nas.
Zadatek jest przypisany do konkretnego terminu w grafiku. Nie ma możliwości rezygnacji z terminu i umówienia się na kolejny termin “za jakiś czas”. Nie przetrzymujemy zadatków bez terminu. Wszelkie nierozliczone zadatki przepadają z upływem miesiąca.

.

3. Projektowanie i omawianie wzorów
Nie wysyłamy projektów mailem. Przedstawiamy je w dniu sesji, po uprzedniej konsultacji. Tworzymy je zazwyczaj w oparciu o konkretne wskazówki i sugestie, oparte na dołączonych przez klienta przykładach. Często modyfikujemy wybrane motywy, aby były dopasowane pod względem kompozycji czy kolorystyki. Przygotowujemy tylko jeden projekt, możemy jednorazowo dokonać kosmetycznych poprawek.  Nie podejmujemy się jednak wykonania wszystkich życzeń naszych klientów. Jeśli pomysły na tatuaż nam się nie podobają lub nie bardzo rozumiemy jakie są oczekiwania względem projektu, nie podejmujemy się współpracy. Projekt tatuażu to niekoniecznie rysunek, to również wizualizacja lub collage ze zdjęć (w przypadku np. wzorów realistycznych).
Dlatego przychodząc do studia pamiętaj, że chcielibyśmy znać Twoje dokładne oczekiwania co do motywu. Trzeba wiedzieć już wcześniej czy chce się czarną geometryczną grafikę, misternie cieniowany rysunek czy kolorową postać z komiksu. Pomocne będą zwłaszcza przykłady prac, które Ci się podobają. 

.

4. Wymiana mailowa
Osoby spoza Łodzi mogą umówić się mailem. Prosimy o napisanie już pierwszym mailu, że przyjazd do studia w celu omówienia projektu i zostawienia zaliczki jest utrudniony. Proszę przesłać własny pomysł na wzór tatuażu i precyzyjnie go opisać (dokładna wielkość w cm., na jakiej części ciała ma się znaleźć itp.). Jeśli dojdziemy do porozumienia, prześlemy mailem nr konta, na który będzie można wpłacić zadatek. Prosimy o przysyłanie wzorów w zwykłym formacie .jpg a nie w edytorach tekstowych (np. Word), których nie będziemy otwierać.
Na maile odpowiadamy zazwyczaj raz dziennie. W przypadku wymiany mailowej, bardzo prosimy o korzystanie z funkcji “odpowiedz” a nie pisanie do nas kolejnego, nowego maila. Cenimy klientów, którzy przedstawiają się w mailach, zadają rzeczowe pytania i jasno wyrażają swoje oczekiwania. Maile, z których nic nie wynika, są przez nas ignorowane.

.

5. Portrety
Podejmujemy się ich wykonywania, jednak jeśli mowa o konwencji realistycznej to nie modyfikujemy ich. Nie zmieniamy fryzur, spojrzenia itp. Pamiętajmy, że im lepsza jakość zdjęcia tym lepszy będzie efekt. Czasem warto zrobić dobre zdjęcie osoby lub swojego pupila u fotografa a potem przyjść z nim do nas. Ciekawe ujęcie, odpowiedni światłocień, ostrość zdjęcia – to wszystko ma istotne znaczenie.

.

6. Detale w tatuażu
Ogólna zasada: im mniejszy tatuaż tym powinien być prostszy. Wzór bez wyraźnej kompozycji, pełen szczegółów i subtelnych niuansów tyko zamaże rysunek. Nie każdy będzie się wpatrywał w tatuaż jak w muzealny obraz, powinien więc on być wyrazisty, czytelny i rozpoznawalny nawet gdy jest się w ruchu. Czasem warto obrócić obrazek “do góry nogami”. Często okazuje się, że to co widzieliśmy w nim wcześniej gdzieś znika i całość wydaje się być raczej chaotyczna.
Trzeba pamiętać o tym, że wzór na kartce papieru czy na ekranie nie będzie wyglądał tak samo na skórze. Skóra się starzeje i trzeba wziąć pod uwagę, że tatuowanie np. mikroskopijnych literek nie zapewni w przyszłości zadowalającego efektu. Często nie ma problemów od strony technicznej, tatuaż jednak powinien wyglądać dobrze nie tylko przez sezon lecz prezentować się dobrze na zawsze.

.

7. Usuwanie tatuaży
Zajmujemy się również laserowym usuwaniem tatuaży. Działanie lasera polega na rozbijaniu mikroskopijnych cząsteczek tuszu dzięki czemu zostają one wchłonięte i wydalone z organizmu. W zależności od intensywności barwnika i jego koloru proces usuwania tatuażu może rozłożyć się na 1,2,3 lub więcej sesji. Po każdej sesji tatuaż powinien być coraz bardziej jasny aż do całkowitego zniknięcia. Nie gwarantujemy jednak, że wszystkie barwniki da się tak samo łatwo usunąć.
Usunięcie tatuażu, nawet jeśli nie zniknie on do końca, tworzy też dobry podkład pod nowy tatuaż (cover up).

.

8.Cover up
Nie każdy stary tatuaż da się przykryć innym. Czarnej plamy nie przykryjemy misternie cieniowanym portretem, nie jesteśmy cudotwórcami. Aby odwrócić uwagę od starego tatuażu, maskujemy go nowym. Najczęściej większym aby mógł stać się neutralnym tłem dla nowej kompozycji. Stare tatuaże bardzo dobrze można pokryć niektórymi kolorami, nie zawsze czysta czerń będzie najlepsza.

.

9. Bony podarunkowe, vouchery
Wystawiamy vouchery. Jeśli nie ma możliwości wcześniejszego omówienia i wyceny wzoru, osoba obdarowana przychodzi do nas z bonem i ustalamy na miejscu jaki to będzie tatuaż.
– Możliwa dopłata jeśli tatuaż okaże się droższy od wartości bonu.
– W przypadku rezygnacji z tatuażu zwracamy wpłaconą kwotę pomniejszoną o 150 zł.
– Bon ważny jest 6 miesięcy od momentu wystawienia, po tym okresie bon traci ważność i wpłacona kwota nie podlega zwrotowi.
– Bon oddaje się przy umówieniu się na termin. Utrata bonu równoznaczna jest z utratą wpłaconych pieniędzy.

.

10. Chore pomysły
Nie tatuujemy żadnych rasistowskich czy nacjonalistycznych motywów. Jeśli jesteś agresywny, pijany, naćpany, nie odwiedzaj nas i uniknij przykrych dla ciebie konsekwencji swojego zachowania.

.

11. Henna, tatuaż czasowy, permanentny, kosmetyczny
Nie zajmujemy się malunkami na ciele henną ani tatuażami kosmetycznymi, jak tatuaż warg czy brwi.
Nie wykonujemy tatuaży czasowych i z wielu względów zdecydowanie je odradzamy. Jak łatwo się domyśleć, tatuaż czasowy nie zniknie o dokładnie wyznaczonej godzinie po kilkuletnim okresie swojej oszałamiającej wspaniałości. Często nie zniknie nigdy do końca. Nazwa “czasowy” odnosi się więc głównie nie do tatuażu a miejsca, które oferuje te usługę i znika po kilku latach.

.

12. Kurs tatuowania
Wielokrotnie spotykamy się z pytaniami o przyjęcie na praktyki czy staż w naszym studiu. Przy naszym trybie pracy nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć pozytywnie na takie, dość liczne, propozycje. Tak więc nie zajmujemy się szkoleniami, nie prowadzimy kursów tatuowania i tym bardziej nie wystawiamy żadnych dyplomów. Osobom zaczynającym swoją przygodę z tatuowaniem polecamy zarejestrowanie się na jakimś tatuatorskim forum i wzajemną wymianę doświadczeń.

.

13. Guest Spot
Osoby z dużym doświadczeniem i posiadającym bogate portfolio zapraszamy do kontaktu. Odwiedź.

.

14. Więcej
Więcej informacji znajdziecie dalej na naszej stronie w poszczególnych działach.
Dzięki za uwagę.