Jak dodać wyrazistości swej urodzie? Z pomocą przychodzi piercing. Do wyboru mamy serie kolczyków, od form łagodnych po ekstremalne, którymi możemy przyozdobić każdą bezpieczną część ciała. Pochodzą one od renomowanych producentów co daje gwarancję ich dobrej jakości. Są one wykonane z najbardziej przyjaznych dla organizmu materiałów, takich jak tytan, stal chirurgiczna, PTFE czy bioplast, dzięki czemu wystąpienie reakcji alergicznych jest bardzo znikome. Do przekłuć powierzchniowych używamy tytanowych kolczyków typu surface. Zakładamy również tunele (sugerowane 5mm podczas pierwszego zabiegu) i dermale (implanty). Nie zakładamy kolczyków przyniesionych ze sobą, wszystkie kolczyki i narzędzia muszą być wcześniej przez nas wysterylizowane. Każdy klient dostaje nowy, nie zakładany wcześniej kolczyk. Igły są jednorazowe i odbezpieczane z opakowania tuż przed zabiegiem. Żadnych części ciała nie przekłuwamy pistoletem i przestrzegamy przed tą formą zakładania kolczyków.

Sam zabieg zakładania kolczyka trwa zazwyczaj kilkanaście sekund i wbrew obiegowym poglądom nie jest bardzo bolesny. Przy standardowym przekłuciu zakłada się zazwyczaj nieco dłuższy kolczyk, ze względu na możliwe delikatne opuchnięcie. Większy też jest dostęp powietrza do świeżo gojącej się ranki, co z pewnością przyśpieszy gojenie.  Po zabiegu informujemy w jaki sposób pielęgnować przekłute miejsce.

Nie zakładamy kolczyków osobom poniżej 18 lat, nawet w obecności i za zgodą rodzica. Na przekłucie najlepiej umówić się telefonicznie w godz. 13-18. Jeśli nie wygląda się na osobę pełnoletnią lepiej wziąć ze sobą dowód os., w przeciwnym razie możemy odmówić założenia kolczyka.

Posiadamy podstawowy certyfikat Szkoły Przekłuwania Ciała. Istotniejsze jednak wydaje się kilkunastoletnie doświadczenie piercera Andrzeja Gagza, który tą formą przyozdabiania ciała zajmuje się niemal od samego założenia Sigil Tattoo & Piercing w 1998 r.

W galerii przedstawiamy kilka zabiegów i typowe przykłady przekłuć różnych części ciała. Kolczyki zakładał Andrzej Gagz.